By: dudexa | March 11, 2018

• Dijital platformları verimli kullanmak gerekir. Web siteleri, sosyal medya ve benzeri teknolojilerin kullanımı artık tercih sebebi değil, bir zorunluluk halini almıştır. Blog ve forumlar da içerik pazarlama stratejinizin bir parçası olmalıdır.


• Pest kontrol şirketinizi, müşteriye değer veren kaliteli içerik sağlayarak, bir otorite olarak konumlandırın. Bu özellik online marka varlığınızda baskın ve temel olmalı. Stratejik olarak diğer ticari müşterilerinizin referans yazıları gibi unsurları kullanın, böylece yetkinlik düzeyiniz konusunda yüksek bir algı oluşacaktır.


• Pest kontrol hizmet satışı, ürün satışından farklı olarak, elle tutulamayan bir ürün üzerine kurgulanır. Bu zorluğu aşmak için, müşterilerinize fiziksel ipuçları verin. Satış elemanlarınızın kıyafeti ve tavrı, kullandığı dijital cihazlar(telefon, tablet, laptop gibi), kataloglarınız, araçlarınız, promosyonel malzemeleriniz, operatörlerinizin kıyafet ve ekipmanları vb.


• Pest kontrol işinde, ticari satış ekiplerini eğitmek ve geliştirmek için zaman, çaba ve para harcayın. Burada kullanılacak stratejilerin klasik satış stratejilerinden çok farklı olduğunu unutmayın. Ticari satış elemanlarının, müşterilerin tesise ve şirkete özel gereksinimlerini anlaması gerekir. Ayrıca bu kişilerin sadece enerjik satışçılar değil, aynı zamanda eğitimciler olması gerekir.


• Stratejik satış süreçlerinizi ve eğitimlerinizi uyumlu planlayın. Bunun sadece bir satış sunumu olmadığını, aynı zamanda müşterilerinizin ne yaptığınızı ve bunun işlerine nasıl fayda sağlayacağını anlamasının bir yolu olduğunu unutmayın. Satış elemanlarınızın zorlu soruları yanıtlamak üzere iyi donanımlı olduğundan emin olun. Satış elemanlarının sunumları ile, kontrat sonrası operatörlerin uygulamalarının uyumlu olması gerekmektedir. Tutarlı ve dürüst olmak, vadettiğiniz değeri sağlamak, kontrat yenileme ihtimalinizi arttıracağı gibi, müşterilerinizin referans verme yoluyla gönüllü pazarlamacılarınız haline gelmesini sağlar.


• Potansiyel müşterilere, işletmeleri tanımlayarak ve yüksek kaliteli potansiyel müşterilere dönüştürerek ulaşın. Bu, pest kontrol hizmetlerine sürekli ihtiyaç duyan ticari müşterileri bulacağınız niş gruplarda ağ oluşturma gibi unsurların kullanılmasıyla gerçekleşebilir. Muhtemel alıcıları tanımlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın ve diğer müşterilerinizin güçlü referans ve yönlendirmeleriyle markanızı ve işinizi anlatmasını sağlayarak karar alıcıları yönlendirin. Ticari sektörde tanıştığınız kişi sayısı, onlardan kazanacağınız iş miktarı üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir.


Category: Pest Kontrol 

Tags: pest kontrol